Orzechy brazylijskie – z jakich właściwości słyną?

Orzechy brazylijskie ze strony www.bee.pl nie cieszą się tak dużą popularnością jak orzechy włoskie czy migdały, a szkoda. Należą bowiem do produktów bogatych w cenne dla naszego zdrowia substancje. Znajdziemy w nich między innymi witaminy i minerały, których obecność korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Orzechy brazylijskie można wykorzystać w swojej kuchni na naprawdę wiele różnego rodzaju sposobów.

Jakie witaminy i minerały znajdują się w orzechach brazylijskich?

Orzechy brazylijskie są zazwyczaj kojarzone z wysoką zawartością selenu. Faktycznie, już dwa orzechy dziennie pozwolą prawdopodobnie zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na ten składnik. W orzechach tych nie brakuje również witaminy E, która jest określana zaszczytnym mianem witaminy młodości. Nietrudno zgadnąć, że niezwykle korzystnie wpływa ona na stan skóry, włosów oraz paznokci. W orzechach tych znajduje się także całkiem sporo kwasu foliowego, który jest szczególnie potrzebny kobietom w ciąży oraz tym, które starają się o potomstwo. Orzechy brazylijskie stanowią też skarbnicę magnezu i wapnia. Charakteryzują się wyrazistym smakiem i dość wyczuwalnym zapachem. Każdy, kto chce dostrzec pozytywny wpływ spożycia orzechów brazylijskich na swoje zdrowie, powinien sięgać po nie systematycznie. Są one jednak dość kaloryczne, dlatego wskazany jest umiar.

Do czego można wykorzystać orzechy brazylijskie?

Orzechy brazylijskie mogą stać się świetną przekąską, zwłaszcza jeśli sięgniemy po nie w asyście świeżych owoców. Idealnie nadają się również jako dodatek do owsianek czy kaszy jaglanej. Orzechy te warto wykorzystać również do ciast i deserów. Jeśli chcemy udekorować nimi jakiś wypiek, najlepiej po prostu je posiekać. Można także kupić orzechy, które są rozdrobnione. Dla niektórych istotne jest to, aby orzechy brazylijskie pochodziły z certyfikowanych upraw. Warto więc poszukiwać ich w sklepach z ekologiczną żywnością. Będą one jednak nieco droższe niż orzechy sprzedawane w większości popularnych supermarketów.