Jakie właściwości można przypisać orzechom brazylijskim?

Orzechy brazylijskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem (https://www.bee.pl/9226-orzechy-brazylijskie). Wynika to z ich wyjątkowego i bardzo wyrazistego smaku, jak również z licznych właściwości prozdrowotnych. Warto byłoby bacznie się im przyjrzeć. Dobrze byłoby także przekonać się o tym, jakie zastosowanie znajdują orzechy brazylijskie w kuchni. Okazuje się, że nadadzą się one do wielu potraw.

Jakie właściwości posiadają orzechy brazylijskie?

Orzechy brazylijskie stanowią skarbnicę białka oraz wielu cennych, nienasyconych tłuszczy. Nie brakuje w nich także licznych witamin i składników mineralnych. Mowa tu przede wszystkim o selenie. Spożycie dwóch orzechów brazylijskich dziennie pozwoli nam zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek. Ze względu na tak znaczną zawartość selenu, trzeba uważać na to, aby nie zjeść ich zbyt dużo. W tym miejscu warto także zaznaczyć, że te orzechy są dość kaloryczne. Z umiarem powinny więc sięgać po nie także osoby zmagające się z nadwagą i otyłością. W orzechach brazylijskich nie brakuje także magnezu, który wspomaga koncentrację i zapobiega nerwicom. Dobrze byłoby więc, gdyby po te orzechy sięgały osoby mające niską odporność na stres.

Do czego można wykorzystać orzechy brazylijskie?

Orzechy brazylijskie stanowią świetną przekąskę na drugie śniadanie. Wydaje się, że najlepiej będzie spożywać je w asyście owoców, niekoniecznie świeżych. Równie dobrze można bowiem postawić na suszone. Posiekane orzechy brazylijskie stanowią idealny dodatek do owsianek czy innych płatków ugotowanych na mleku. Można dodawać je również do kremów, którymi potem przełożymy ciasto lub tort. Siekanymi orzechami brazylijskimi można także posypać wierzch wypieków. Na bazie tych orzechów można także przygotować tak zwane mleko roślinne. Będzie ono posiadało bardzo wyrazisty smak i delikatny orzechowy aromat. Poleca się je w szczególności osobom prowadzącym dietę wegańską. Najlepiej kupować orzechy brazylijskie w sklepach ze zdrową żywnością.